2025-11-20
Lideri vladajućih političkih stranaka u Federaciji Bosne i Hercegovine stigli su na sastanak u Ambasadu SAD-a u BiH, gdje će se razgovarati o gasovodu Južna interkonekcija.
U Ambasadu SAD-a su tako stigli predsjednik SDP-a i premijer FBiH Nermin Nikšić, predsjednica Naše stranke Sabina Ćudić, predsjednik NiP-a Elmedin Konaković, predsjednik HDZ-a 1990 Ilija Cvitanović te predsjednik HDZ-a Dragan Čović.
Poziv na ovaj sastanak došao je od otpravnika poslova Ambasade SAD-a u BiH Johna Ginkela.
Podsjetimo, Ginkel je u posljednjih nekoliko sedmica više puta održavao sastanke s funkcionerima iz FBiH gdje je glavna tema bila upravo Južna interkonekcija.
O ovom projektu je bilo govora i na konferenciji Partnerstva za transatlansku energetsku saradnju (P-TEC) održanoj u novembru u Atini, kao i na nedavnoj posjeti bh. parlamentaraca SAD-u, odnosno Washingtonu i New Yorku.
Što se tiče same Južne interkonekcije, Predstavnički dom Parlamenta FBiH je usvojio zakon o ovom projektu 12. decembra prethodne godine, dok ga je Dom naroda potvrdio u januaru ove godine. Od tada nije bilo konkretnih poteza po ovom pitanju.
Ishrana tokom trudnoće ključna je za zdravlje majke i pravilan razvoj bebe...
Lauren Sánchez, supruga osnivača Amazona Jeffa Bezosa, ponovo je priv..
Tehnički problemi sa softverom za obradu biometrijskih podataka koji su se p..
Tridesetpetogodišnji napadač Sulejman Krpić je napustio Željezniča..
Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staša Košarac..
Kim Kardashian, poznata ličnost na društvenim mrežama i televiziji, ..
VRATI SE NA VRH